شما اینجا هستید
اخبار ایران » تنها راه حفظ نظام و انقلاب اجرای دستورات قرآن کریم است

به گزارش حوزه علمیه آیت الله ایروانی به نقل از رسا، حضرت آیت الله عبدالله جوادی آملی مفسر برجسته قرآن کریم امروز در درس تفسیر خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با بیان این که قرآن کریم جامعه را زنده و بیدار می کند، گفت: قرآن جامعه را هوشمند و از خواب بیدار می کند.

وی افزود: به برکت انقلاب و نظام اسلامی درصدد این هستیم که جامعه زنده باشیم، ایران کشوری شاهنشاهی و قطب سلطنت شرق بود، کشوری شاهنشاهی کشوری است که کشورهای کوچک و اطراف خود را تحت سیطره می دهد و از آن ها مالیات می گیرد اما به برکت قرآن امپراطوری ایران و روم فتح شد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که امروز به دنبال این نیستیم که جایی را فتح کنیم، اظهار داشت: به دنبال این هستیم که کسی مزاحم ما نباشد، تنها راه حفظ نظام و انقلاب بازگشت به قرآن و اجرای دستورات آن است.

وی ادامه داد: ما می خواهیم ولو اگر قلیل هم باشیم روی پای خود بایستیم، حرف انقلاب، نظام، رهبری و مسؤولان همین است؛ چگونه قرآن کریم حجاز را که حیات خلوت دو امپراطوری بود از دست آن ها نجات داد و آن ها را رام کرد.

حضرت آیت الله جوادی آملی با بیان این که قطب فهم یک ملت عقل آن است، ابراز داشت: اگر انسان عقل کار خود را به کار گیرد می تواند مسائل و موضوعات زندگی خود را به خوبی به پیش ببرد، خداوند انسان را با عدل و عقل آفریده و قرآن کریم مطابق فطرت انسان است.

وی عنوان کرد: لذت بردن از ادب، عدل، احترام و وفای به عهد و ادای امانت زبان مشترک همه بشر است، قرآن هم سنگین است چون استدلال و برهان دارد و هم آسان است چون مطابق فطرت انسان بوده و برای او لذت بخش است.

مفسر برجسته قرآن کریم خاطرنشان کرد: خداوند متعال قرآن کریم را آویخت که یک طرف آن به دست خدا و طرف دیگر برای انسان و هدایت آن است.

وی اضافه کرد: در جامعه بسیاری خواب هستند و در زمان رفتن متوجه می شوند که دستشان خالی است، برخی خیال می کنند که مقام، پست، مال، اختلاس و نجومی دارند اما وقتی بیدار می شوند می بینند که دستشان خالی است، جامعه ای که بر اساس قرآن حرکت کند نه بیراهه می رود و نه راه کسی را می بندد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

حوزه علمیه آیت الله ایروانی (ره) | حوزه علمیه آیت الله ایروانی