بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

إِن یَنصُرْکُمُ اللّهُ فَلاَ غَالِبَ لَکُمْ وَإِن یَخْذُلْکُمْ فَمَن ذَا الَّذِی یَنصُرُکُم مِّن بَعْدِهِ وَعَلَى اللّهِ فَلْیَتَوَکِّلِ الْمُؤْمِنُونَ

اگر خداوند شما را یاری کند، هیچ کس بر شما پیروز نخواهد شد! و اگر دست از یاری شما بردارد! کیست که بعد از او، شما را یاری کند؟! و مؤ منان تنها بر خداوند باید توکل کنند!   آل عمران آیه ۱۶۰

انقلاب آن هم از نوع اسلامیش عبارت است از امر به معروف و نهی از منکر توسط جامعه ای بصیر ، هوشمند ، تحول خواه و شعوریافته از روی اراده و عزم مردمی به صورت انفرادی و اجماعی در مقابل انحرافات ساختاری جهت تغییر وضع موجود در نهادها ،ادارات ،سازمانها و … است که این خود نشانه یک جامعه توسعه یافته در زمینه ی فرهنگی و دینی است.

در روزگاری که تنها راه مقابله با شبیخون های فرهنگی و فساد اجتماعی امر به معروف و نهی از منکر است چه توقعی از مسئولین می توان داشت؟ آیا توقع مردم از مسئولین فقط شعار دادن است؟ توقع مردم از مسئولین صرفا نشستن و سخنرانی کردن است؟ یا توقع از مسئولین کونوا دعاه الناس بغیر السنتکم است؟ آیا توقع مردم پایبندی مسئولین به آرمانهای امام راحل و فراموش نکردن اصل و ریشه خودشان یعنی انقلاب شکوهمند اسلامی و خون هزاران شهید گلگون کفن است؟

حقیقتا بعضی از مسئولین ما را چه شده است آیا نشنیده اند که خداوند تبارک وتعالی در قرآن کریم فرموده الَّذِینَ إِن مَّکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاهَ وَآتَوُا الزَّکَاهَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنکَرِ وَلِلَّهِ عَاقِبَهُ الْأُمُورِ (حج ۴۱) در آیه شریفه شرط تمکن و حکومت اقامه حدود و شریعت و امر به معروف و نهی از منکر می باشد ، آری امر به معروف و نهی از منکر اراده ، تصمیم ، قدرت و شجاعت می خواهد که در بعضی از مسئولین ذی صلاح مشاهده نمی شود.

آیا برخی مسئولین فرهنگی می دانند که سبب فساد دین هوای نفس است و آیا می دانند سبب فساد یقین طمع است و آیا می دانند که سبب فساد عقل حب دنیا است؟ آیا می دانند که فساد الظاهر من فساد الباطن و من اصلح سریرته اصلح الله علانیته و من خالف الله فی السر لم یهتک ستره فی العلانیه و آیا ایشان می دانند اعظم الفساد راضی شدن عبد به غفلت از خداوند است؟ این مفاسد سرچشمه اش از کجاست؟

خداوند تبارک و تعالی فرصت چند روزه زندگی دنیوی را معبری برای آبادانی آخرت قرار داده است ، پس چرا بعضی ها این قدر به متاع دنیا پنجه شهوت و نکبت فرو کرده اند ؟ چرا گمان می کنند خداوند نمی بیند و نمی شنود در حالی که الله سمیع و بصیر.

در زمانه ای که شرق و غرب عالم سلطه استکباری خود را بر جوامع بشری هر روز تقویت کرده و قدم به قدم به اراضی ایمانی و الهی اسلام پای می گذارند و فرصت را برای تاراج دین و غیرت مردم مسلمان مناسب می بینند بعضی از مسئولین در داخل هیچ عنایتی به مقوله دین و فرهنگ نداشته و ریشه فساد را در اقتصاد جستجو می نمایند. در حالی که فرهنگ از اقتصاد به مراتب مهم تر است.

با تمام این کم کاری ها و اهمال کاری ها هنوز مردمی از جنس ایمان و شهادت که همواره سینه در برابر نا ملایمات سیاسی و نظامی و تهدیدات خارجی در برابرمستکبرین سپر کرده اند و باز هم طبق تمام سنوات گذشته جورکش برخی مسئولین شده و دست خالی و با قلوبی سرشار از ایمان به خداوند پا به عرصه فرهنگی و دینی قرار داده و با اقامه امر به معروف و نهی از منکر به فکر دفاع از حجاب قرآنی و الهی و عفاف اسلامی هستند. چراکه آنان می دانند که وعید عذاب الهی در صورت عدم امر به معروف و نهی از منکر قطعی است ،چراکه آنان می دانند نزول برکات و خیر و سعادت و ولایت صالحان مشروط به امر به معروف و نهی از منکر است.

تسامح ، تساهل ، بی اعتنایی ، طمع ، ترس ، جاه طلبی به گمان خودسازی ، خجالت و فهم نادرست از موانع امر به معروف و نهی از منکر است که متاسفانه در برخی از مسئولین ظهور و بروز بسیار دارد.

اسف بارتر اینکه گهکاه از لسان بعضی از مسئولین دلسوز نیز شنیده می شود که “تجمع باید میلیونی باشد” و به بهانه این اعتقاد از احیاء این واجب فراموش شده ، شانه خالی می کنند. حال آنکه اولا چرا نقش خود را در رقم خوردن این حماسه نادیده می گیرید و ثانیا گرچه منکر کمیت نمی باشیم لکن باور قرآنی ما این است که «کَم مِّن فِئَهٍ قَلِیلَهٍ غَلَبَتْ فِئَهً کَثِیرَهً بِإِذْنِ اللّهِ وَاللّهُ مَعَ الصَّابِرِینَ» بقره ۲۴۹

مع الوصف کارگروه عفاف و حجاب حوزه علمیه آیت الله ایروانی (ره) به اطلاع عموم مردم متدین و شریف می رساند علی رغم تمام نامه نگاری ها و مکاتبات چند ماهه با وزارت کشور ، استانداری و فرمانداری تهران و پیگیری های مکرر با کم کاری و کار شکنی صورت گرفته و تعلل و بهانه تراشی و دفع الوقت توسط مسئولین صدور مجوز ، موفق به اخذ مجوز راهپیمایی و تجمع در مقابل وزارت فرهنگ و ارشاد نشده است و این در حالی است که بعد از حماسه ۱۷ اردیبهشت (میدان فاطمی) مسئولین وزارت کشور مکررا اعلام داشتند که هرگونه همکاری در زمینه عفاف و حجاب و صدور مجوزهای مربوطه را خواهند داشت.

لذا نظر به موارد مذکور راهپیمایی ۱۷ شهریور از میدان شهدا تا وزارت ارشاد لغو می گردد. هرچند این کارگروه تا احقاق حقوق و اقامه فریضه امر به معروف و نهی از منکر از پای ننشسته و پیگیر مطالبات مردمی از مسئولین مربوطه خواهد بود.

در انتها از خداوند رحمان و رحیم آرزوی سلامت و توفیق روزافزون مسئولین دلسوز ، انقلابی و مؤمن به آرمان های امام عظیم الشان را مسئلت می نماییم.

والسلام علی من اتبع الهدی

کارگروه عفاف و حجاب مدرسه علمیه آیت الله ایروانی (ره)

۱۳۹۳/۶/۱۷

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

حوزه علمیه آیت الله ایروانی | تهران | تقاطع خیابان ولیعصر و خیابان مولوی