شعارهای ساختارشکنانه توسط اغتشاشگران پرده‌ای از یک تراژدی اعتراضات بی‌ریشه است/ مردم باید بتوانند در فضایی آرام به سیاست‌های دولتمردان انتقاد کنند

حوزه علمیه آیت‌الله ایروانی در واکنش به حوادث اخیر که منجر به برخی ساختارشکنی‌ها و آشوب‌ها در سطح کشور شد بیانیه‌ای صادر کرد.

در آغاز این بیانیه اشاره‌شده است: در چند روز اخیر به دنبال اعتراضات معیشتی و اقتصادی ملت عزیزمان، شاهد صحنه‌هایی بودیم که آه و فغان از دل هر انسان باایمان و وطن‌دوستی بلند شده است. آتش زدن پرچم ایران عزیز، حمله به ایستگاه و ماشین آتش‌نشانی، حمله و آتش زدن حوزه علمیه، تعرض به اموال عمومی و دیگر صحنه‌های دل‌خراش گوشه‌ای از اتفاقات روزهای اخیر می‌باشد.

این بیانیه می‌افزاید: شعارهای ساختارشکنانه و توهین به مقامات عالی نظام پرده‌ای دیگر از این تراژدی اعتراضات بی‌ریشه می‌باشد. متأسفانه عده‌ای که گویا نه‌تنها دغدغه معیشت و بهبود وضعیت اقتصادی ملت را ندارند، بلکه فرصت را مناسب دیده‌اند تا امراض و کینه‌های خود را نسبت به ایران و اسلام خالی کنند. از سویی دیگر هنگامی‌که به تعداد قلیل این تجمعات ساختار شکنانه نظاره می‌شود، خدا را  سپاس می‌گوییم که ملت ایران پیش از هر زمان دیگر بلوغ و هوشیاری از خود نشان دادند و در ابتدای شکل‌گیری فتنه‌ای جدید، اعلام بیزاری از چنین اقداماتی نمودند. دشمنان نادان و کوردل ایران اسلامی عزیز بار دیگر دچار خطای استراتژیک شدند و خود را سرگرم به یاوه‌گویی در حمایت از این اغتشاشات کردند. آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی، عربستان و مزدوران آنان چون سلطنت‌طلب‌ها و منافقین باید در این سی‌وهشت سالی که از عمر انقلاب حضرت روح‌الله  می‌گذرد تا امروز  درس گرفته باشند که ملت ایران حامی میهن و نظام خود بوده‌اند و هرکجا لازم باشد همچون گذشته تودهنی محکمی به دشمنان این مرزوبوم خواهند زد.

در ادامه این بیانیه اشاره‌شده است: سرمستی و سرخوشی ابلهانی چون ترامپ، نتانیاهو و ملک سلمان در این روزها یادآور روزهایی است که در آرزوی سقوط جبهه مقاومت در سوریه و عراق بودند که ناگهان دیدند با دلاوری‌های سرداران رشید اسلام نه‌تنها جبهه مقاومت سقوط نکرد، بلکه  پیروزی عظیمی به دست آمد و سرمستی آنان به سرافکندگی تبدیل شد چراکه این ملت در مکتب امام انقلاب خود به‌خوبی یاد گرفته است که از هر تهدیدی فرصتی بسازد و در راستای تحکیم انقلاب خود گام بردارد.

در انتهای بیانیه مذکور اشاره‌شده است: حوزه علمیه آیت‌الله ایروانی ضمن دفاع از امنیت کشور و محکوم کردن اقدامات اغتشاشگران از همه مسئولان می‌خواهد که هرچه سریع‌تر به دنبال راه‌حل‌هایی پایدار در بهبود وضعیت اقتصادی مردم باشند. همچنین وقت آن رسیده است که به دنبال ظرفیت‌سازی در راستای اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی باشیم تا همه مردم ایران بتوانند چنانچه به سیاست‌های دولتمردان خود انتقاد داشته باشند در فضایی آرام و همراه با امنیت نقد و نظر خود را به گوش مسئولان برسانند. در پایان حوزه علمیه آیت‌الله ایروانی به‌عنوان بخش کوچکی از حوزه‌های علمیه سراسر کشور از وضعیت اقتصادی گله‌مند‌است و امید دارد که هرچه زودتر شرایط اقتصادی کشور بهبود یابد. والسلام علکیم  و رحمه ا…برکاته

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

حوزه علمیه آیت الله ایروانی | تهران | تقاطع خیابان ولیعصر و خیابان مولوی